به‌روزرسانی جدید دستیار صوتی کورتانا برای آی او اس منتشر شد

خانه / اخبار و مقالات / به‌روزرسانی جدید دستیار صوتی کورتانا برای آی او اس منتشر شد
به‌روزرسانی جدید دستیار صوتی کورتانا برای آی او اس منتشر شد

اگر صاحب یکی از گوشی‌های آیفون باشید، حتماً با محدودیت‌های بسیاری که دستیار صوتی اپل، یعنی سیری (Siri) دارد، آشنا هستید. دستیارهای مجازی دیگری که توسط شرکت‌های رقیب ارائه شده‌اند هم از لحاظ سهولت استفاده و هم از لحاظ کارایی به مراتب عملکرد بهتری نسبت به سیری داشته‌اند و یکی از بهترین دستیارهایی که امروزه در گوشی هوشمند خود می‌توانید از آن کمک بگیرید، کورتانا است. خبری که به تازگی در مورد این دستیار هوشمند منتشر شده حکایت از به‌روزرسانی و تغییر ظاهر آن در سیستم عامل آی او اس اپل دارد.

مایکروسافت امروز به صورت رسمی آخرین به‌روزرسانی برنامه کورتانا را برای کاربران آی او اس اپل در دسترس قرار داده است که شامل برخی تغییرات ظاهری و چندین و چند ویژگی جدید می‌باشد. اولین چیزی که با نصب به‌روزرسانی مذکور متوجه خواهید شد، طراحی جدید آن است و با اینکهقابلیت‌های هسته‌ای کورتانا تغییر خاصی نداشته، اما ظاهر آن بسیار مدرن‌تر و شیک‌تر از قبل شده است.

البته تغییرات روی داده در نسخه جدید کورتانا تنها به طراحی ظاهری آن مربوط نمی‌شود و بسیاری از قابلیت‌های برنامه بهبود یافته و برخی ویژگی‌های جدید نیز به آن اضافه شده است. از جمله این موارد می‌توان به عملکرد سریع‌تر برنامه و نمایش کارت‌هایی در صفحه اصلی گوشی به منظور اطلاع رسانی در مورد وضعیت آب و هوا، نتایج مسابقات ورزشی، وضعیت ترافیک، وضعیت حمل و نقل بسته‌هایی که منتظر دریافت آن‌ها هستید، و غیره اشاره کرد. یک دکمه که همواره در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد، لیستی از اقداماتی که می‌توانید بدون استفاده از صدای خود انجام دهید را برایتان نمایش می‌دهد، و با استفاده از آیکون میکروفون که در سمت راست آن دیده می‌شود، می‌توانید شروع به صحبت کردن باکورتانا نمایید.

قابلیت‌های اضافه شده به برنامه نیز فوق العاده هستند، اما با این حال شایان ذکر است که کورتانا هنوز هم از لحاظ در دسترس بودن، تقریباً فاصله زیادی با سیری اپل دارد. در واقع، کورتانا در خارج از برنامه و بدون اجرای اپلیکیشن آن، قابل استفاده نبوده و در بخش‌های اصلی سیستم عامل آی او اس نیز نمی‌توان از آن بهره گرفت. با اینکه این مسئله چیز جدیدی نیست، اما بسیار ناامید کننده است که تنها زمانی بتوانید از کورتانا استفاده کنید که آن را به صورت دستی اجرا کرده باشید و عدم دسترسی همیشگی به این دستیار صوتی، مسئله ناخوشایندی است.

استفاده کنندگان از کورتانا در گوشی‌های آیفون و یا تبلت‌های آیپد، از امروز می‌توانند به‌روزرسانی جدید این برنامه را دانلود نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =